chiffons بازار اقتصادی خبرنگار مازندران

chiffons: بازار اقتصادی خبرنگار مازندران قیمت بازار هتل اتاق

گت بلاگز اجتماعی همبرگر نجومی هم آمد ، سرو همبرگر 250 هزار تومانی در شمال پایتخت

یک جامعه شناس گفت: قیمت گذاری و فروش اقلامی که عموم مردم توانایی خرید آن را ندارند، جنگ ثروت را در جامعه به راه می‌اندازد و زمینه‌های بروز بحرانی اجتماعی را

همبرگر نجومی هم آمد ، سرو همبرگر 250 هزار تومانی در شمال پایتخت

به گزارش خبرنگارحوزه شهری گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ شهروندان شهرهای بزرگ با پرسشها اقتصادی و معیشتی بسیاری روبرو هستند. هزینه های بالای زندگی در شهرهای بزرگ فشار روانی بسیاری را بر افراد هر جامعه ای تحمیل می کند، در این میان افرادی هم هستندکه جهت تامین نیازهای حداقلی و البته واجب خود با پرسشها فراوانی دست و پنجه نرم می کنند.
عده کمی از افراد ولی در شرایط فوق ایده آل به سر می برند و مبلغ قابل توجهی را جهت علایق و امور مورد پسندخود صرف می کنند؛ از خرید ساعت گرانقیمت با مارک خاص گرفته تا خرید ساندویچ همبرگر ۲۵۰/۰۰۰ تومانی که به قول فروشنده اش، حاوی ماهی خاویار هست. این ساندویچ در حال حاضر در یکی از فست فودهای شمال پایتخت به فروش می رسد؛ بعضی رسانه ها از رزرو این ساندویچ گرانقیمت از سوی بعضی از مشتریان خبر می دهند.

عبارات مهم : همبرگر

*تجمل گرایی عامل مهم فاصله طبقاتی


براساس روایات،جوامع اسلامی باید همواره در جهت برقراری عدالت اجتماعی تلاش کنند.
امان الله قرائی مقدم جامعه شناس در این باره می گوید:فاصله طبقاتی در هر جامعه ای معضلی بزرگ محسوب می شود، که متاسفانه راهکاری کارآمد هم جهت برطرف این مسئله وجود ندارد.
این جامعه شناس بیان کرد: اصلاح اوضاع معیشتی مردم در گام نخست، در گرو کم کردن پرسشها گوناگونی است که بعضی از افراد را حتی در تامین امرار معاش روزانه خود با مسئله مواجه کرده است.

*لوکس گرایی زمینه بروز بحران اجتماعی را فراهم می کند
تجمل گرایی همواره مورد مذمت است ولی اگر عموم مردم جامعه از امکانات و رفاه اجتماعی حداقلی برخوردار باشند، کمتر می توان به واکنش‌ها لاکچری بازها ایراد گرفت.
قرائی مقدم اعتقاد است: قیمت گذاری و فروش اقلامی که عموم مردم توانایی خرید آن را ندارند، جنگ ثروت را در جامعه به راه می اندازد و زمینه های بروز بحرانی اجتماعی را فراهم می کند.
وی افزود: بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی همچون فقر، اعتیاد، دزدی های بزرگ و کوچک ماحصل فاصله طبقاتی و شکاف اجتماعی حاکم در جامعه است.
توزیع ناعادلانه ثروت، منجر به ایجاد فاصله طبقاتی میان قشر غنی و فقیر جامعه می شود و این عنوان در فراگیری آسیب های اجتماعی اثری غیرقابل انکار دارد. از این رو مسئولان باید در کم کردن نابرابری های اجتماعی تلاشی مضاعف را به کار بگیرند.
گزارش از: فرزانه فراهانی
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: همبرگر | ساندویچ | تجمل گرایی | آسیب های اجتماعی | فاصله طبقاتی | لوکس گرایی | بحران اجتماعی | فقیر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog