chiffons بازار اقتصادی خبرنگار مازندران

chiffons: بازار اقتصادی خبرنگار مازندران قیمت بازار هتل اتاق

گت بلاگز بین‌الملل قطع رابطه با قطر بی‌ارتباط با سفر اخیر ترامپ نیست / فوربز

پایگاه اینترنتی آمریکایی فوربز در مطلبی سفر اخیر ترامپ به منطقه خاورمیانه را مرتبط با قطع روابط دیپلماتیک با قطر دانست.

قطع رابطه با قطر بی‌ارتباط با سفر اخیر ترامپ نیست / فوربز

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از پایگاه اینترنتی آمریکایی فوربز، اقدام چند کشور عربی به تحریم قطر و قطع رابطه با آن بی ارتباط با دیدار اخیر دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از منطقه خاورمیانه نیست.
پایگاه اینترنتی آمریکایی فوربز به قلم اِلِن والد، با اعلام این مطلب نوشت علی رغم اینکه چهار کشور عربی روابطشان را با قطر قطع کردند، به نظر می رسد آمریکا کماکان پایگاه نظامی خود را در قطر حفظ کند.

عبارات مهم : آمریکا

دوشنبه صبح، عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی اعلام کردند که تمام روابطشان را با قطر قطع می کنند. آنها فضای هوایی و بندرهای خود را به روی همسایه ارزش بستند. روشن ترین علت جهت این کار این بود که اعلام کردند قطر غیر مسئولانه با پرسشها برخورد می کند، تروریست ها را قبول دارد، با کشور عزیزمان ایران نیز رابطه خود را حفظ کرده است و به بی ثباتی منطقه دامن می زند.
هنگامی همسایگان قطر رابطه خود را با این کشور کوچک در خلیج فارس قطع می کنند که آمریکا روابط خود با این کشور را هنوز حفظ کرده هست. از سال 2003 میلادی تاکنون، آمریکا پایگاه نظامی خود موسوم به سِنت کام (CENTCOM) را در قطر حفظ کرده هست. پایگاه نظامی آمریکا در قطر بزرگترین پایگاه برون مرزی آمریکا به حساب می آید که حدود ده هزار نیرو در آن دارد. همچنین، از چند سال پیش تاکنون آمریکا تروریست های تادیب ناپذیر را از گوانتانامو به قطر انتقال یافته کرده است (همانند 5 عضو القاعده که به وسیله دولت اوباما سال 2014 به قطر انتقال یافته شدند). از قطری ها خواسته شده است بود تا مواظب این 5 نفر باشند و مطمئن شوند که آنها دیگر به سمت اعمال تروریستی گرایش پیدا نمی کنند، این کار را قطری باید انجام می داده که حال متهم به حمایت از تروریست ها هست. قطر متهم است که از شرکت های تروریستی حمایت مالی می کند.
این مسئله (تحریم قطر به وسیله چند کشور عربی) بی ارتباط با دیدار اخیر دونالد ترامپ مدیر جمهور آمریکا از منطقه خاورمیانه نیست، لیکن او از کشورهای مسلمان منطقه خواسته بود تا به شکلی فعالانه در نبرد با تروریسم جهانی همکاری داشته باشند. کشورهایی که این تصمیم را گرفتند خودشان همگی با تروریسم روبرو بوده اند و رابطه خوبی با آمریکا دارند، بنابراین به نظر می رسد که می خواهند بر قطر فشار بیاورند تا رفتارش را اصلاح کند.
برخی از کارشناسان بر این عقیده هستند که دورنمای جنگ در افق دیده می شود. این فرضیه رد است لیکن قطر نیرو و تجهیزات مورد نیاز جهت جنگ با یک قدرت منطقه ای مثل عربستان را ندارد. بنابراین، به نظر می رسد در طی چند ماه آینده، قطر به دنبال راهی باشد تا با همسایگان خود صلح و آشتی کند و مجدداً روابط خود با آنها را از سر بگیرد.
قیمت نفت هم بعد از اعلام قطع روابط کشورهای همسایه قطر با این کشور اوج رفت. این مسئله را حدس می زدیم که تصویر العمل بی پایه و اساس ناظران به این اتفاقات باشد. اگرچه قطر عضو اوپک هست، ولی سهم خیلی وسیعی در صادرات نفت ندارد. صادرات عمده قطر مشمول بر گاز طبیعی می باشد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: آمریکا | آمریکایی | تروریستی | تروریست ها | دونالد ترامپ | بین الملل | دونالد ترامپ | آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog