chiffons بازار اقتصادی خبرنگار مازندران

chiffons: بازار اقتصادی خبرنگار مازندران قیمت بازار هتل اتاق

گت بلاگز ماشین زانتیا یا مگان ؟/ کدام ماشین را بخریم

اگر قصد خرید ماشین داشته و بین گزینه های خود زانتیا و مگان را قرارداده اید, خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم؟

زانتیا یا مگان ؟/ کدام ماشین را بخریم

اگر قصد خرید ماشین داشته و بین گزینه های خود زانتیا و مگان را قرارداده اید, خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم؟

نقد و بررسی ماشین: زانتیا و مگان

وقتی که ماشین مگان سال ۱۳۸۵ به بازار خودروی کشور عزیزمان ایران وارد شد، همه جا صحبت از مسابقه آن با زانتیا بود. آن روزها به خاطر قیمت نزدیک این دو ماشین (نزدیک ۳۰ میلیون) خیلی‌ها با هم مقایسه‌یشان می‌کردند. ولی حالا اگر به سراغ این دو ماشین بروید دیگر خبری از ماشین صفر کیلومتر و خودروی تولید سال نیست.

تولید ماشین زانتیا در سال ۸۹ و تولید مگان در سال ۹۲ متوقف شد. طی این سالها قیمت این دو ماشین نیز افت و خیز زیادی داشت. به طور کل در حال حاضر قیمت مگان دست دوم نسبت به زانتیا بالاتر هست. اگر سری به دیوار بزنیم می‌بینیم که گرانترین مگان موجود در این پایگاه خرید و فروش نزدیک به ۷۵ میلیون تومان و گرانترین زانتیای حاضر در دیوار حوالی ۶۰ میلیون تومان قیمت دارد.

موتور هر دوی این خودروها ۱۶۰۰ سی‌سی هست، ولی قدرت موتور مگان ۱۱۵ اسب‌بخار است که این یعنی از موتور ۱۱۰ اسب‌بخاری زانتیا قوی‌تر هست. همین اتفاق باعث شده است عملکرد مگان در شتاب و سرعت نهایی اندکی از زانتیا بهتر باشد. از سمت دیگر با اینکه قدرت موتور مگان از زانتیا زیاد هست، مصرف کمتری دارد؛ به طوری که مگان در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی ۸ لیتر بنزین و زانتیا در همین مسیر ۹ لیتر مصرف می‌کند.

زانتیا یا مگان ؟/ کدام ماشین را بخریم

در بررسی‌های این دو ماشین در زمینه ایمنی سرنشینان و سلامت عابران نیز مگان در هر دو مورد نمره‌ی بسیار بهتری می‌گیرد.

اما آیا مردم به سراغ زانتیا می‌روند؟

با توجه به این که زانتیا مدت طولانی در کشور تولید شده است است از لحاظ دسترسی به قطعات یدکی و قیمت لوازم شرایط بسیار بهتری از مگان دارد. در عین حال تعداد تعمیرگاه‌هایی که به صورت تخصصی به کار زانتیا می‌پردازند به مراتب زیاد از مگان هست. از سمت دیگر عامل قیمت را دست‌کم نگیرید. چیزی نزدیک به ۲۰ میلیون تومان اختلاف قیمت می‌تواند کفه‌ی ترازو را به نفع زانتیا سنگین کند. از دیگر ویژگی‌های جالب زانتیا توانایی تنظیم ارتفاع آن هست. شما به کمک اهرمی که کنار اهرم ترمز دستی واقع شده است است می‌توانید ارتفاع زانتیا را جهت مسیرهای پر دست‌انداز زیاد کرده و جهت جاده‌ها و مسیرهای سرعتی کم کنید. با کم کردن ارتفاع زانتیا این ماشین دست فرمان و عملکرد بسیار بهتری در پیچ‌ها خواهد داشت.

زانتیا یا مگان؟

اگر قصد خرید ماشین داشته و بین گزینه های خود زانتیا و مگان را قرارداده اید, خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم؟

اولین توصیه در مورد این دو ماشین این است که هر دویشان به صورت کارکرده در بازار موجودند، بعد از قبل خودتان را جهت هزینه‌های احتمالی فنی یا ظاهری آماده کنید. اگر نمی‌خواهید گذرتان به تعمیرگاه بیفتد سراغ هیچکدام از این دو ماشین نروید؛ ولی اگر حالش را دارید، بعد از خرید هر یک از این دو خودروی فرانسویِ محبوب یک چکاپ و تعمیر اساسی را در برنامه‌تان داشته باشید.

در این صورت جهت مدتی طولانی می‌توانید با آنها سواری باکیفیت و لذت‌بخش داشته باشید.

اگر کم بودن قیمت و هزینه نگهداری برایتان ملاک مهم هست، قطعاْ زانتیا را به شما پیشنهاد می‌کنیم، ولی اگر قرار است ماشینی به‌روزتر و با کیفیت بالاتر داشته باشید مگان را دریابید، به خصوص که دنده‌ اتوماتش نیز در بازار موجود است.

گردآوری:گروه سرگرمی سیمرغ
seemorgh.com/entertainment
منبع: asriran.com

واژه های کلیدی: ماشین | موتور | میلیون | سرگرمی | ماشین |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog